Euro Handball Poland 2014

MIEJSCE 15.: Łatwa wygrana Macedończyków

W meczu o 15. miejsce Macedończycy nie mieli problemów z pokonaniem reprezentacji Rumunii. O ich zwycięstwie zadecydowała lepsza obrona oraz skuteczność w ataku.

RELACJA:

Spotkanie o 15. miejsce Mistrzostw Europy rozpoczęło się od wyrównanej gry obu zespołów (5:5; 8 min.). Zawodnicy zawodzili w obronie, co stwarzało wiele sytuacji rzutowych. W 12. minucie, dzięki bramce Filipa Taleskiego, Macedończykom udało się wyjść na dwie bramki przewagi (9:7). Sytuacja ta utrzymywała się głównie dzięki dobrej dyspozycji Marko Nelovskiego. Ciężar gry na własne barki po stronie Rumunii wziął na siebie Alexandru Manescu, jednak nie wystarczyło to do nawiązania walki z rywalem.

Druga połowa to również gra błędów ze strony rumuńskiej. Z biegiem czasu Macedończycy wykorzystywali swoje sytuacje i zwiększali przewagę (23:16; 38 min.). Przybliżało ich to do zajęcia 15. miejsca w turnieju. Rumuni nie radzili sobie z rzutami rywala z drugiej linii, dzięki czemu utrzymywał się dystans między drużynami. Sytuacja ta zmieniła się w ostatnich minutach, kiedy to Macedończycy stracili koncentrację. Rumuni wykorzystali sytuację zmniejszając straty do dwóch bramek (33:31), co spotkało się z reakcją trenera Risto Chokreva. Prośba o czas poskutkowała lepszą grą, co dało Macedończykom drugie zwycięstwo w mistrzostwach.

MKD - ROU

WYPOWIEDZI:

Nikola Matlieski, Macedonia, trener: Chciałbym pogratulować Rumunii gry fair play. Myślę, że byliśmy lepsi i bardziej skupieni na zwycięstwie, na zajęciu piętnastego miejsca. Wierzę, że z każdym turniejem nasza drużyna będzie coraz to lepsza.

Marko Nelovski, Macedonia, zawodnik: To było dobre i zacięte spotkanie. Zagraliśmy dobrze zarówno w ataku, jak i w obronie.

Octavian Hartoaga, Rumunia, trener: To był nasz ostatni mecz na tym turnieju i ostatecznie zajęliśmy szesnaste miejsce. Jestem zawiedziony, ale myślę, że zrobiliśmy krok do przodu. Musimy mocno pracować, by z każdym turniejem poprawiać swoją grę.

Roland Thalmaier, Rumunia, zawodnik: To nie było złe spotkanie, choć popełniliśmy trochę błędów w ataku i mieliśmy problemy w obronie.

MKD - ROU (2)

MACEDONIA – RUMUNIA 35:32 (17:13)

Macedonia: Blazhevski, Kizikj, Danilovski – Boshkovski, Grozdanovski, Nelovski 13, Popovski 3, Onchev 2, Stavridis 1, Markudov 5, Taleski 7, Davitkovski, Krstanovski, Krstevski, Palevski 4.
MVP:  Marko Nelovski.
Karne: 1/2.
Kary: 3×2 min. (Onchev, Markudov, Krstanovski).

Rumunia: Marusca, Freiwald, Apostu – Laslo 2, Gal 5, Pop 4, Moldovan, Uruianu 2, Stefan 3, Simo 1, C. Manescu, Dumitru, Thalmaier 10, Cuciureanu, Broasca 3, A. Manescu 2.
MVP:  Roland Thalmaier.
Karne: 0/1.
Kary: 2×2 min. (Stefan, Simo).

Sędziowali: Marko Sekulic oraz Vladimir Jovandic (Serbia).
Delegat EHF: Richard Johansson (Szwecja).
Obserwator EHF: Jean Yves Renon (Francja).