Euro Handball Poland 2014

MIEJSCE 3.: Brąz dla Hiszpanii!

EURO U18 HISZPANIA - DANIA

W meczu o trzecie miejsce spotkały się reprezentacje Danii i Hiszpanii. Po całkiem łatwym meczu Hiszpanie zwyciężyli 27:21 i powrócą do domu z brązowymi medalami.

RELACJA:

W pierwszych minutach rywalizacji na postawie zawodników obu drużyn spore piętno odcisnęła wysoka stawka spotkania. Zarówno Hiszpanie, jak i Duńczycy popełniali dużo prostych i niczym niewymuszonych błędów, przez co żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie skutecznej przewagi bramkowej.

Jako pierwszym udało się to dopiero Hiszpanom, którzy dzięki dobrej grze skrzydłowego Jaime Fernandeza i rozgrywającego Davida Fernandeza objęli prowadzenie 6:3. Iberyjczycy znaczną przewagę uzyskali dzięki trafnym uwagom trenera Alberto Suareza, który po niemrawym początku swych podopiecznych szybko poprosił o czas.

Problemy duńskiej drużyny nawarstwiały się zaś z czasem. Po słabym starcie i okresie niskiej skuteczności na ławkę kar odesłany został dodatkowo Sebastian Augustinussen, co skrzętnie i natychmiastowo wykorzystali Hiszpanie. Najpierw przewaga ekipy trenera Suareza wzrosła do stanu 8:3, a już wkrótce powiększona została do siedmiu trafień. Prowadzący skandynawską ekipę trener Morten Henriksen próbował jeszcze odmienić grę swojego zespołu w 23. minucie biorąc po raz drugi czas, jednak nie przyniosło to pozytywnych skutków. Hiszpanie do końca pierwszej połowy dominowali na parkiecie i do szatni zeszli wygrywając 17:7.

Duńska drużyna nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji odzyskała tuż po zmianie stron. Kilka dobrych interwencji zanotował bramkarz Emil Nielsen, a nieomylny w rzutach z sześciu metrów był kołowy Magnus Saugstrup. Duńczycy najpierw zbliżyli się do rywali na dystans siedmiu trafień,  po dwóch bramkach Nicolaja Noragera przegrywali już tylko 12:17. Hiszpańska ekipa w porę opanowała jednak nerwy i wkrótce ponownie odjechała rywalom, bez najmniejszych problemów dowożąc wygraną do końcowego gwizdka.

EURO U18 HISZPANIA - DANIA

WYPOWIEDZI:

Alberto Suarez, Hiszpania, trener: Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze względu na wygraną i ze względu na wygranie brązowych medali. Dzisiaj było nam łatwiej zwyciężyć, bo mieliśmy kilku zawodników, którzy byli mniej zmęczeni i mogli grać dzisiaj cały czas. Podczas mistrzostw wygraliśmy sześć spotkań, przegrywając przy tym jeden mecz różnicą zaledwie jednej bramki. To sprawia, że jestem bardzo dumny z mojego zespołu.

David Fernandez Alonso, Hiszpania, zawodnik: Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy. To nie był łatwy mecz, ale wygraliśmy, bo byliśmy dzisiaj zespołem i graliśmy tak, jakby to był pierwszy mecz podczas mistrzostw. To było bardzo emocjonalne spotkanie, ale udało się nam wygrać i dlatego skończyliśmy na 3. miejscu.

Morten Henriksen, Dania, trener: Zakwalifikowaliśmy się do najlepszej czwórki z dwóch bardzo trudnych grup, wygrywając po drodze z Macedonią, Rosją  i po kapitalnym meczu ze Szwecją. Po tym awansie zdaliśmy sobie sprawę, że pozostali sami zbyt wymagający dla ans rywale, pomiędzy nami a nimi była zbyt duża różnica w poziomie. Przypuszczam, że nawet z zespołami z miejsc 5., 6. czy 7. mielibyśmy problemy ze zwycięstwem. Głównym naszym problemem dzisiaj była obrona Hiszpanów. Potrzebowaliśmy więcej indywidualnych akcji, więcej jakości w grze w ataku, a nasze kontrataki były bardzo złe. Jestem zadowolony jedynie z obrony, która zarówno w meczu z Węgrami, jak i dzisiaj była bardzo dobra.

Magnus Saugstrup, Dania, zawodnik: Ciężko mi powiedzieć cokolwiek, jestem smutny bo przegraliśmy. Pokonał nas dzisiaj lepszy zespół, a my w pierwszej połowie graliśmy bardzo słabo. Po przerwie próbowaliśmy odrobić straty i wrócić do gry, ale to nie wystarczyło.

EURO U18 HISZPANIA - DANIA

HISZPANIA – DANIA 27:21 (17:7)

Hiszpania: Ledo, Cabada – S. Gomez 1, Bazan, Dujshebaev 6, Folques, Casado, Castro 1, D. Fernandez 7, A. Gomez 3, Munoz 1, Rio, Odriozola 4, J. Fernandez 1, Pedreira 1, Gutierrez 2.
MVP: David Fernandez Alonso.
Karne: 3/5.
Kary: 1×2 min. (Folques).

Dania: Nielsen, Gade – Toft Hansen, Olesen 1, Larsen, Krabbe, Aaquist 2, Campbell 2, Rosendahl 1, Hedegaard, Thogersen 1, Holm Haack, Norager 4, Saugstrup 9, Augustinussen 1, Thorsen.
MVP: Magnus Saugstrup.
Karne: 0/0.
Kary: 3×2 min. (Augustinussen 2×2 min.; Saugstrup).

Sędziowali: Georgios Panayides oraz Marios Andreou (Cypr).
Delegat: Sotiris Migas (Grecja).
Obserwator: Antonio Goulao (Portugalia).